Czy warto kupić szklane drzwi?

Jeśli chodzi o trendy dotyczące drzwi wewnętrznych coraz większą popularnością cieszą się szklane drzwi. Wzrastający popyt na szklane dodatki do mieszkania ogarnął także stałe elementy architektoniczne, takie jak schody, stoły i właśnie drzwi. Szklane drzwi doskonale komponują się z nowoczesnymi wnętrzami, sprawiają, że lepiej przenika światło oraz dodają elegancji. To tylko jedne z wielu zalet. Istnieją w wielu wariantach całkowicie przeźroczyste, przydymiane czy malowane we wzory. Choć wydaje się, że mogą kosztować wiele pieniędzy to na pewno ciekawie urozmaicą wnętrze. Jednak przed zakupem warto przeanalizować wszystkie wady i zalety szklanych drzwi. Jednym z najbardziej znanych producentów drzwi szklanych jest Glass system.

Wady i zalety szklanych drzwi

Szklane drzwi są przede wszystkim eleganckie oraz dobrze prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Sprawdzą się również w klasycznie urządzonych pomieszczeniach. Szkło stwarza wiele możliwości dekoracyjnych, więc można wybierać z dużej ilości wariantów szklanych drzwi. Dodatkową ich zaletą jest to, że wpuszczają światło do środka, dzięki czemu doświetlają bardziej przyciemnione wnętrza, gdzie światło słoneczne nie dociera, To dobry wybór do przedpokoju, łazienki czy kuchni, gdzie może być problem z naturalnym światłem. Są one odporne na wilgoć, więc sprawdzają się w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Dodają niepowtarzalnego charakteru pomieszczeniu i sprawiają, żę wnętrze wygląda świeżej i wydaje się większe.

Jednak szklane drzwi posiadają także swoje wady. Przede wszystkim mają niski stopień izolacji od hałasu, więc nie powinniśmy wybierać ich do wnętrz gdzie potrzebujemy spokoju. Nie zapewniają także dobrej izolacji termicznej. Przy zakupie szklanych drzwi trzeba pogodzić się z tym, że będą one droższe od klasycznych, drewnianych drzwi. Wymagają one więcej pielęgnacji, gdyż szkło szybko się brudzi, a zanieczyszczenia są nim bardzo dobrze widoczne.

Czy drzwi szklane są trwałe i bezpieczne?

Może się wydawać, że szklane drzwi są nietrwałe i łatwo ulegają zniszczeniu. To fałszywa opinia. Jeśli wybierzemy drzwi ze szkła dobrej jakości będą one bardzo trwałe i wytrzymałe na czynniki zewnętrzne. Drzwi są wykonane z tak zwanego szkła bezpiecznego klejonego albo hartowanego. To pierwsze składa się z przynajmniej z dwóch tafli stale połączonego szkła, żywicą albo folią. Większą popularnością cieszą się drzwi szklane hartowane. Powstaje na skutek podgrzaniu tafli do temperatury nawet ponad 600°C, a następnie szybkim jej schłodzeniu. To sprawia, że szkło zyskuje większą wytrzymałość, a także tak zwaną sieć spękań, co powoduje, że w momencie stłuczenia szkło rozpada się na małe kawałki, które nie mają ostrych krawędzi. Jest to bezpieczna opcja nawet wtedy, gdy posiadamy małe dzieci.  Szeroki wybór drzwi hartowanych w swojej ofercie ma Glass System Zamość.

W jakim pomieszczeniu zamontować drzwi wewnętrzne szklane?

Drzwi szklane pasują przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz, a w biurach są już stałym elementem architektonicznym .W pierwszej kolejności w wyborze miejsca na zamontowanie szklanych drzwi bierze się pod uwagę pomieszczenie, gdzie dociera najmniej światła. Dzięki swej przepuszczalności sprawią, że ciemne pomieszczenie stanie się znacznie jaśniejsze.  Optycznie powiększają mniejsze wnętrza, a pomieszczenia nimi przedzielone wydają się przestronniejsze. Jest to dobry sposób na optyczne zwiększenie powierzchni małych mieszkań. 

Warto zamontować drzwi szklane w miejscach reprezentacyjnych, takich jak salon czy jadalnia. Biura, w których są szklane drzwi wyglądają bardziej elegancko oraz nabierają świeżości i nowego charakteru.  W ciemnym przedpokoju szklane drzwi będą dobrym wyborem, który rozświetli ponure, ciemne wnętrze.

Glass System – producent trwałych drzwi szklanych

Szklarz w Zamościu posiada szeroki wybór drzwi szklanych dopasowanych do każdego rodzaju ościeżnicy. Są one wykonane z trwałego szkła hartowanego, dzięki czemu są odporne na zniszczenia oraz na działanie zmiennych temperatur. Występują w wielu wariantach oraz wzorach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.