Szkło do kuchni

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duży wpływ na nasze samopoczucie mają kolory. Niektóre działają na nas bardzo mobilizująco, a inne zaś uspokajająco. Otaczanie się kolorami jest zdrowe i wypływa na nasze samopoczucie.

Grafika na szkle

Szkło nad blatem w kuchni to idealne rozwiązanie, zabezpieczające ścianę podczas kuchennych prac. Pryskający tłuszcz na patelni, rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie, niepotrzebnie denerwując nas ciężko zmywalnymi zabrudzeniami. Szkło w kuchni bardzo łatwo się czyści, dając nam przy okazji mnóstwo możliwości aranżacyjnych, w zależności od tego w jaki sposób zdecydujemy się je zamontować. Grafika na szkle to jeden z modniejszych ostatnio pomysłów na urządzenie designerskiego wnętrza. Pozwala ożywić pomieszczenie oraz nadać mu indywidualny charakter. Zakład szklarski w Zamościu oferuje wykonanie szkła na wymiar z dowolną grafiką bądź zdjęciem. Szklane panele to aktualnie najchętniej wykorzystywany materiał do aranżacji pomieszczeń, który z pewnością sprawdza się lepiej niż tradycyjne płytki. Marzysz o motywie kawy w swojej kuchni? A może chcesz zaostrzyć jej charakter decydując się na grafikę papryczek chili? Do szyb na wymiar z grafiką wykorzystuje się szkło o grubości 4 mm. Nadruk kolorowy wykonywany jest z białym poddrukiem na tylnej stronie szkła, która odpowiednio wcześniej jest gruntowana specjalnym podkładem. Zabezpiecza on zarysowania oraz zniszczenia. Druk odbywa się w technologii UV. Jest to bezpośredni nadruk tuszami światłoutwardzalnymi. Są odporne na ścieranie i warunki atmosferyczne, a przy tym są nieszkodliwe dla środowiska, ponieważ nie wydzielają oparów. Tusz utwardzany jest na podłożu za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Schnie bardzo szybko, dzięki czemu zaraz po zadrukowaniu można wydruk poddać obróbce. Do uzyskania  efektu potrzebne jest właściwie przygotowana grafika w wysokiej rozdzielczości którą mogą państwo wybrać dla siebie z bazy zdjęć zapisując jej numer i przekazując nam. link do strony https://stock.adobe.com/pl/ Uzyskanie najwyższej jakości druku na szkle na wymiar wymaga znajomości technik drukarskich i właściwych materiałów. Przed nałożeniem pigmentów, każda tafla szkła musi zostać odpowiednio przygotowana. Używa się materiałów bezbarwnych o obniżonej zawartości żelaza, co za tym idzie – szkło nie ma zielonkawego odcienia, który pojawia się w innych rodzajach szkła. Montaż tafli odbywa się za pomocą kleju do płytek ceramicznych lub specjalnych elementach montażowych jak szyny lub kółka dystansowe. Znalezienie odpowiedniego zespołu w Zamościu, który zajmie się precyzyjnym i starannym montażem panelu z grafiką, nie powinno stanowić problemu. Należy jednak nie podejmować decyzji zbyt pochopnie, ponieważ zespół powinien być sprawdzony i doświadczony w tego typu zleceniach. Jest to ogromnie ważne, ponieważ jeżeli grafika została umieszczona na kilku panelach, nawet najmniejsze jej przesunięcie może zepsuć efekt końcowy.

Które szkło wybrać na ścianę?

Szkło lakierowane Lacobel jest najczęściej wykorzystywanym szkłem do kuchni. Pokryte jest z jednej strony wysokiej jakości lakierem, który zapewnia bardzo gładki błyszczący lub matowy wygląd. Szkła są odporne na zabrudzenia i zarysowania. Szkło cechuje łatwość montażu i łatwość utrzymania czystości. Zyskuje coraz szersze grono miłośników.

Szkło laminowane VSG nazywane inaczej bezpieczne szkło. Występuje najczęściej pod postacią szyb antywłamaniowych, balustradowych oraz ochronnych. W przypadku przebicia lub rozbicia powinny ochronić człowieka przed okaleczeniem, dzięki folii umieszczonej między dwoma taflami szkła.

Szkło zwykłe (float) cechuje idealna przejrzystość i gładkość powierzchni. Posiada delikatny zielony odcień, spowodowany obecnością w niej jonów żelaza. Kolor widoczny jest najbardziej na krawędzi tafli grubszego szkła. Szkło zwykłe to produkt bazowy, stosowany przy produkcji innych rodzajów szkła specjalistycznego.

Z praktycznego punktu widzenia, najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie w Zamościu szkła na wymiar wykonanej ze szkła laminowanego, ponieważ cieszą się ogromną popularnością dzięki wytrzymałości na uderzenia i wysoką temperaturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.